Syreny ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej

09.04.2016   Autor: Redakcja
---

Syreny alarmowe zawyją w niedzielę o godz. 8.41 w województwie zachodniopomorskim. Na prośbę wojewody wszystkie samorządy miejskie uczczą w ten sposób pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej.

Do akcji włączy się Wałcz, Człopa, czy Kalisz Pomorski. - Wojewoda zwrócił się z apelem, który jest tylko i wyłącznie prośbą, żeby w dzień rocznicy katastrofy smoleńskiej, czyli 10 kwietnia, samorządowcy włączyli syreny alarmowe w trybie treningowym. Jest to formuła którą wykorzystujemy od wielu lat, gdy chcemy w ten sposób uczcić jakąś rocznicę, np. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych albo wydarzeń grudnia. Również prosimy o minutę ciszy i wstrzymanie ruchu - apeluje Agnieszka Muchla, rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego.

Większość miast w województwie zachodniopomorskim przyłączy się do akcji i zastosują się do prośby o włączenie syren. W Wielkopolsce nie będzie takich akcji.

Natomiast w Pile o godzinie 15.00 zostanie odprawiona msza święta w kościele p.w. Świętej Rodziny w Pile. Po niej wierni przemaszerują pod pomnik świętego Jana Pawła II. Transmisję z tej uroczystości będzie obejrzeć w Telewizji Asta. Nie będzie zaś transmisji w samo południe z Sanktuarium ze Skrzatusza.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group