Radni wiedzą gdzie mieszka Rafał Zdzierela

31.03.2016   Autor: Artur Maras
---

Czy przewodniczący Rady Miasta Rafał Zdzierela jest mieszkańcem Piły? To miała zweryfikować specjalna komisja, której ustalenia przedstawiono na ostatniej sesji. Radni zajęli się także m. in. uchwałę dotyczącą zmiany planu zagospodarowania w obrębie al. Niepodległości oraz zmianami w budżecie.

Przewodniczący Rady Miasta Rafał Zdzierela jest mieszkańcem Piły. Taką opinię wydała komisja powołana przez wysoką radę. Jej zadaniem było wyjaśnienie gdzie tak naprawdę mieszka przewodniczący w Pile czy w Zawadzie? - Kluczowym było oświadczenie samego radnego, który przedłożył 20 rożnych zaświadczeń, które ilustrowały jego status jako mieszkańca Piły, z którego wynika, że posiada mieszkanie, że nie tylko jest w nim zameldowany ale ponosi koszty związane z jego utrzymaniem a przede wszystkim jego aktywność społeczna, polityczna, zawodowa, życiowa jest absolutnie związana z miastem Piłą - tłumaczy Lucjan Szutkowski, przewodniczący komisji.

Komisja przeprowadziła także wizję lokalną rozmawiając z mieszkańcami bloku w którym mieszkać miał Rafał Zdzierela.
O wyjaśnienie wątpliwości dotyczących miejsca zamieszkania radnego poprosił wojewoda wielopolski. Pod koniec lutego trafił do niego donos informujący jakoby przewodniczący miasta mieszkał w Zawadzie, co naruszałoby kodeks wyborczy. Teraz komisja po jednogłośnym przyjęciu opinii przez radę wyśle ją do wojewody.

Podczas sesji radni wyrazili także zgodę na sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wzdłuż al. Niepodległości aby plany były zgodne z tym dla przebiegu drogi K 11.

Radni uchwalili także plan zagospodarowania wzdłuż ul. Towarowej i ul. Kwiatowej. Teren ten ma przypisaną funkcję mieszkalno-usługową dzięki czemu może tam powstać w przyszłości duży zespól mieszkalny. Zmianie uległo te przeznaczenie ul. Towarowej i Zygmunta Starego gdzie będzie mogła powstać stacja paliw. Radni zajęli się także zmianami w budżecie. - Zmieniliśmy budżet o blisko 1 mln zł. Pieniądze pochodzą z ministerstwa finansów z przeznaczeniem na subwencję oświatową. W związku z tym pieniądze przemaczamy na oświatę, na wynagrodzenie w jednostkach oświatowych - zapowiada Ewelina Ślugajska, skarbnik Piły.

Kapitalny remont czeka także 5 i 6 piętra Inwest-Parku gdzie mieścić się będą biura Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Wszystko dzięki sprzedaży gruntu i nieruchomości, w której swoją siedzibę miał dotychczas MZGM. Radni zabezpieczyli także 25 tys zł na wykonanie nowego jelonka wraz z projektem na wieżowcu Piła Wita.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group