Czasopisanie w pilskim BWA

23.03.2016   Autor: Artur Maras
---

"Czasopisanie" to najnowsza wystawa w pilskim Biurze Wystaw Artystycznych. Autorka prof. Joanna Imielska łączy w swojej twórczości malarstwo i rysunek.

W swoich pracach próbuje uchwycić to co wydaje się nieuchwytne czyli czas... - Na każdym polu funkcjonujemy wśród znaków i ja zaczęła takie znaki związane z naszym, z moim życiem bo tu jest bardzo wiele elementów zawartych we mnie są moje linie papilarne, moje EKG, moje zapisy rytmy snu, listy, które kiedyś dostawałam, mnóstwo takich śladów i znaków z których zaczęłam tworzyć własne kalejdoskopy i oczywiście ten czas jest bardzo barwny i wieloznaczny - prof. Joanna Imielska, artystka.

I tę barwność i wieloznaczność chce przekazać w swoich pracach. Artystka łączy w nich malarstwo i rysunek. Cykl swoich prac zatytułowała „Czasopisanie”. Autorka próbuje w nich uchwycić przemijanie i towarzyszącą temu zjawisku symbolikę, często bardzo osobistą, jak zapisy listów czy rytmu snu.
Prof. Joanna Imielska urodziła się w Bydgoszczy. Studia artystyczne ukończyła w obecnym Uniwersytecie Artystycznym, w którym dziś pracuje jako wykładowca. Wystawa w pilskim BWA otwarta będzie do 9 kwietnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group