Od teraz tańszy pobyt w izbie wytrzeźwień

08.03.2016   Autor: Redakcja
---

Osoby z kłopotami alkoholowymi zapłacą mniej za przymusowy pobyt w izbie wytrzeźwień w Pile. Stawka dobowa spadnie o... niecałe 3 złote. Nie jest to jednak promocyjna oferta last minute, a dostosowanie stawek do nowego rozporządzenia ministra zdrowia

Do tej pory za dobę spędzoną w izbie wytrzeźwień „klient” musiał zapłacić 302,70 złotych, teraz będzie to 299,98 złotych. Taką decyzję podjęli radni, podczas ostatniej sesji Rady Miasta Piły. Samorząd musiał dostosować stawki za pobyt, bo nie mogą być one wyższe niż przewiduje rozporządzenie ministerialne. Dlatego koszt opieki nad osobami pod wpływem alkoholu, trafiającymi do ośrodka przy ulicy Polnej, spadł o niemal 3 złote.

To jednak niewiele zmieni w sytuacji pilskiej izby wytrzeźwień. Obniżka nie jest duża, a poza tym niewielu „klientów” płaci za swój pobyt. - Pensjonariusze izby nie zawsze są w stanie pokryć koszty swojego pobytu w ośrodku, więc obciążenie finansowe za ich pobyt i tak w dużej mierze spada na barki gmin, z których pochodzą – tłumaczy Ewa Hołubiec, dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group