Kradli kable telekomunikacyjne

26.02.2016   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Ujscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku - w trakcie kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Wcześniejsze kradzieże zostały oszacowane  na kwotę blisko 4 tysięcy złotych.

Policjanci z Ujścia otrzymali zgłoszenie o dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyznach na trasie Jabłonowo-Węglewo w gminie Ujście. Zgłaszający poinformowali funkcjonariuszy o próbie kradzieży kabli telekomunikacyjnych.

Policjanci z ujskiej komendy po przyjeździe na miejsce zastali dwójkę mężczyzn - Na pytanie policjantów, co robią, odpowiedzieli, że piją piwo. Jednak jeden ze świadków zdarzenia poinformował stróżów prawa, że osoby te stały na drabinie i siekierą próbowały przeciąć przewody - informuje mł. asp. Żaneta Kowalska, rzecznik KPP w Pile.

Mężczyźni początkowo nie przyznali się do kradzieży, jednak funkcjonariusze w ich pobliżu znaleźli siekierę i drabinę. Po tym, 23 i 26-letni mieszkańcy Ujścia przyznali się do zarzucanego im czynu.

- Podczas wykonywanych czynności w tej sprawie, policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili także, że jeden ze sprawców w 2013 i 2015 roku ukradł blisko 250 metrów infrastruktury telekomunikacyjnej na tym samym odcinku w gminie Ujście. Straty oszacowane zostały na kwotę blisko 4 tys. złotych. Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów - dodaje rzecznik KPP w Pile.

Mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group