Do kogo należy ta droga?

18.02.2016   Autor: Redakcja
---

Nowe tablice w Człopie mają podpowiedzieć kierowcom, które drogi należą do Miasta, a które od innego właściciela. W ten sposób włodarze chcą podpowiedzieć, do kogo zmotoryzowani mogą zgłaszać swoje uwagi i skargi.

Drogi miejskie, powiatowe, wojewódzkie czy krajowe? Kierowcy często mają problem z określeniem ich właściciela. Wszystkie uwagi, związane z funkcjonowaniem jezdni, zgłaszają najczęściej do włodarza najbliższego miasta. Władze Człopy postanowiły uporać się z problemem i w tym celu na pobliskich drogach - nie należących do miasta - zostanie postawionych 10 tabliczek, informujących do kogo należy droga i gdzie można zgłaszać swoje wątpliwości.

- Mieszkańcy na terenie gminy jeżdżą różnymi drogami. Mamy i drogi wojewódzkie, i powiatowe, dlatego nie wiedzą do kogo się zgłosić i zwracają się tylko do nas. A my nie za wszystkie odpowiadamy - mówi Zdzisław Kmieć, burmistrz Człopy.

Jedna z dziesięciu tabliczek pojawi się między innymi na drodze powiatowej, prowadzącej do Wołowych Lasów oraz w kierunku Przelewic. Z pomysłu mieszkańcy miasta są zadowoleni.

Jak podkreśla burmistrz Człopy, interwencje mieszkańców mogą zdecydować o szybszym remoncie dróg w okolicy miasta. Tabliczki pojawią się w najbliższym czasie.

Przeczytaj więcej o: człopa,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group