Nielegalna trafika w sercu puszczy

29.01.2016   Autor: Redakcja
---

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie pozyskali informację, jakoby na terenie gminy Wieleń działa nielegalny punkt handlowy. Postanowili ją zweryfikować.

- Funkcjonariusze zdobyli informację, że mieszkanka położonej w sercu Puszczy Noteckiej wsi trudni się sprzedażą papierosów i tytoniu, nie posiadających polskich znaków akcyzowych. Tym samym naraża Skarb Państwa na uszczuplenia finansowe, jednocześnie dopuszczając się przestępstwa - informuje Wojciech Michałkiewicz, rzecznik KPP w Czarnkowie. - W porozumieniu z funkcjonariuszami Izby Celnej z Piły, czarnkowscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą pojechali na „poszukiwawczą” wycieczkę w las i - jak się okazało - nie była to wycieczka „w las”. W mieszkaniu 70-letniej kobiety funkcjonariusze ujawnili 1.060 paczek papierosów z Ukrainy i Białorusi oraz 3,5 kg tytoniu – wszystko bez polskich znaków akcyzy.

Jaki „dochód” nielegalny handel przynosił kobiecie wykaże dochodzenie, ale wiadomo już, że Skarb Państwa - z tytułu nie odprowadzanej akcyzy i podatku - stracił około 20.000zł. Kara, jaką przewiduje za to przestępstwo Kodeks Karny Skarbowy to pozbawienie wolności do lat 3, bądź grzywna lub też obie te kary łącznie.

Przeczytaj więcej o: przemyt papierosów,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group