Ukradł staruszce całą rentę

17.12.2015   Autor: Redakcja
---
To nie pierwsza kradzież na koncie tego mężczyzny. Tym razem złodziej okradł starszą kobietę, wykorzystując jej nieuwagę podczas robienia zakupów.

Dyżurny chodzieskiej policji otrzymał informację o kradzieży, do jakiej doszło w jednym ze sklepów w centrum Chodzieży. - Jak się okazało, podczas zakupów 79-letnia kobieta wyjęła z torebki portfel i położyła go na ladzie. Złodziej, wykorzystując nieuwagę starszej pani, zabrał portfel i szybko opuścił sklep. Łupem rabusia padła renta w kwocie blisko 1.200 złotych oraz dokumenty - informuje sierż. sztab. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik KPP w Chodzieży. - Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Chodzieży, który przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył się, że powodem, dla którego okradł kobietę był wypity alkohol.

Policjanci odzyskali część gotówki. Zabezpieczyli także sprzęt RTV, który sprawca zdążył kupić za skradzione pieniądze. Mężczyzna znany jest chodzieskim policjantom, był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Za swój czyn odpowie przed sądem.

*

Policjanci przestrzegają przed kieszonkowcami. Przed świętami do takich zdarzeń dochodzi zdecydowanie częściej - kieszonkowcy zazwyczaj wykorzystują duże skupiska ludzi i tłok, w którym czują się bezpiecznie i anonimowo. Wyglądem nie odbiegają od przeciętnego człowieka. Często działają w grupach. Każdy ma inną rolę - jeden robi rozpoznanie, nacina torbę, inny kradnie, jeszcze inny przechowuje skradzioną rzecz.

Złodzieje skupiają się przede wszystkim na kobietach i osobach starszych. Łatwiej przychodzi im wtedy działać i w razie wpadki mniejsze jest ryzyko obrony. Warto pamiętać o tym, aby zabierać na zakupy tylko część pieniędzy. Banknoty należy rozłożyć do kilku kieszeni. Nie warto afiszować się wypchanym portfelem. Torebkę należy zawsze zapinać, a portfel nosić w kieszeni z przodu.

Przeczytaj więcej o: psp walcz, okradł staruszkę,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group