Pomysł dla Płociczna

15.12.2015   Autor: Redakcja
---

Środowiskowy Dom Samopomocy powstanie w Płocicznie. Taki pomysł mają władze Tuczna, które chcą zagospodarować budynek po zamykanej szkole podstawowej. W placówce może przebywać nawet pięćdziesiąt osób. 

Szkoła Podstawowa w Płocicznie zostanie zamknięta w przyszłym roku. W miejsce placówki władze Tuczna chcą stworzyć środowiskowy dom samopomocy, bo jest zapotrzebowanie na takie miejsce. Ma to być instytucja zapewniająca opiekę nad niepełnosprawnymi. – Na terenie gminy Tuczno jest kilkadziesiąt osób, które potrzebują takiego domu - mówi Janusz Bartczak, zastępca burmistrza Tuczna.

Gmina musi zmodernizować szkołę, jeśli myśli o stworzeniu domu pomocy w Płocicznie. Dlatego też w przyszłorocznym budżecie zostało wpisane utworzenie dokumentacji modernizacji budynku. Również radni muszą podjąć decyzję o likwidacji szkoły. Obecnie w szkole w Płocicznie uczy się około trzydzieściorga dzieci.

Władze Tuczna będą chciały zaproponować pracownikom szkoły pracę w domu pomocy, jeśli zgodzą się na odbycie kursów oraz zdobycie doświadczenia w pracy z niepełnosprawnymi. – Cieszę się, że burmistrz i wiceburmistrz starają się, żeby nauczyciele nie stracili pracy - mówi Artur Kopciuch, dyrektor Szkoły Podstawowej w Płocicznie.

Środowiskowy dom samopomocy może powstać już w 2017 roku. Burmistrz Tuczna chce, aby dom funkcjonował 8 godzin dziennie. Dzięki takiej inwestycji budynek po szkole podstawowej zyska nowe życie. Z ośrodka będą mogli korzystać mieszkańcy pobliskich gmin.

Przeczytaj więcej o: Płociczno,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group