Pilska Giełda Hurtowa pod młotek?

08.12.2015   Autor: Artur Maras
---

Pilski Rynek Hurtowy przy ul. Wawelskiej zostanie zlicytowany przez komornika? Powodem takiej decyzji są upadłość i długi spółki BOMI, której poręczycielem była właśnie pilska giełda towarowa.

- Pilski Rynek Hurtowy, jako spółka działająca w ramach grupy kapitałowej BOMI SA, będąc jednym z podmiotów w tej grupie, poręczył w pewnym momencie swoim majątkiem pożyczki na rzecz BOMI. Można powiedzieć, że kondycja finansowa spółki jest niezła, jeśli chodzi o kondycje bieżącą.  Zaszłości natomiast stawiają pod znakiem zapytania możliwość kontynuowania działalności - mówi Michał Kołodziejczyk, prezes zarządu PRH
.

Jak zaznacza prezes, trudno przewidywać co z obiektem zrobi nowy nabywca, ale wydaje się mało prawdopodobne, aby zlikwidował rentowny interes, jakim dzisiaj jest Pilski Rynek Hurtowy.

Utraty miejsc pracy obawia się jednak blisko dwustu pracowników giełdy, na terenie której funkcjonuje obecnie 30 firm. To właśnie u nich w warzywa i owoce zaopatrują się sklepikarze i handlowcy z targowiska. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nad przystąpieniem do licytacji zastanawiają się m. in. przedsiębiorcy z pilskiej giełdy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group