Asta Video Fest

Handlarze domagają się zadaszenia

20.11.2015   Autor: Redakcja
---

Handlujący na wałeckim targowisku domagają się zadaszenia obiektu. Inwestycja powinna zostać przeprowadzona już wiele lat temu, jednak władze miasta nie miały środków na zadaszenie. W przyszłorocznym budżecie zostanie wpisane utworzenie dokumentacji dla inwestycji.

Co z wałeckim targowiskiem? Takie pytanie nasunęło się handlarzom z ryneczku po spotkaniu z władzami miasta. Głównym tematem rozmowy było powstanie zadaszenia, o które handlarze domagają się od lat.

- Zadanie powinno być. Handlujący na rynku już od wielu lat zgłaszali ten problem, aczkolwiek nasze władze, pewnie z powodów ekonomicznych nie zadaszają tego. Ostatnio były rozmowy u pani burmistrz i jest reakcja ze strony miasta, żeby to zadaszenie zrobić. Jednak są problemy natury geodezyjnej, ale ja uważam, że te problemy można rozwiązać - mówi Eugeniusz Tarenko, handlujący na wałeckim rynku.

Władze miasta planują modernizacje rynku. W przyszłorocznym budżecie jest wpisane stworzenie dokumentacji inwestycyjnej. Na zadaszenie handlarze będą musieli jednak poczekać

- Rozważamy jaka ma być forma tego zadaszenia i na przyszły rok przygotujemy środki na opracowanie dokumentacyjne. Dopiero po tych opracowaniach dokumentacyjnych i opracowaniu projektu okaże się jakie będą koszty realizacji tego przedsięwzięcia. Dzisiaj wiemy, że nie będzie to zadanie łatwe, ponieważ dysponujemy analizą gruntu z badań geologicznych, które wskazują na to, że to są słabe grunty i prace fundamentowe będą bardzo kosztowne. Szacujemy, że to przykrycie miałoby powierzchnię 1500 m2 Koszt tego sięgałby ok. 2-3 milionów złotych – mówi Waldemar Lechnik, zastępca burmistrza Wałcza.

Radni miejscy przegłosowali projekt obniżenia cen wynajmu stanowisk na wałeckim rynku. Uchwała została jednak odrzucona przez RIO. Jak podkreślają handlujący na targowisku oraz radni zadaszenie może odwołać ich plany o kolejnej uchwale obniżającej ceny wynajmu stanowisk na rynku.

- Najpierw trzeba zobaczyć projekt budżetu, czy w tym projekcie było zawarte zadaszenie i przede wszystkim tak jak już rozmawiałem ze skarbnikiem już miał po stronie przychodów z ryneczku wpisać 0. Także jestem bardzo zainteresowany tym projektem i wtedy będzie łatwiej rozmawiać - Krzysztof Piotrowski, radny Rady Miasta w Wałczu.

Jak podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w przypadku prac budowlanych nad zadaszeniem handlujący na rynku będą musieli się przenieść najprawdopodobniej na plac przy Wałeckim Centrum Kultury. Obecnie handlarze oraz radni czekają na działania Urzędu Miasta. Handlujący na wałeckim rynku utworzyli komitet, który ma współpracować z urzędem. Jednak czy ta współpraca zakończy się pomyślnie dowiemy się w najbliższym czasie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group