Szpital w Wyrzysku bez poradni neurochirurgicznej

17.11.2015   Autor: Redakcja
---

Tylko do końca roku będzie można skorzystać z porady neurochirurga, który przyjmuje w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku. Powody zamknięcia poradni są dwa: za mały kontrakt z NFZ i za mało lekarzy specjalistów.

- Kontrakt nie jest za duży, chodzi o to, że specjalistów neurochirurgów jest bardzo mało, a im też się nie opłaca przyjeżdżać dla małego kontraktu, więc odmówili współpracy. Specjaliści dojeżdżać muszą z Bydgoszczy, więc to się mija z celem. Poradnia nie zostanie zupełnie zlikwidowana z powiatu pilskiego, bo ja wcześniej rozmawiałem z dyrektorem NFZ i z dyrektorem szpitala specjalistycznego w Pile. Ta poradnia prawdopodobnie powstanie w szpitalu w Pile przy oddziale neurochirurgicznym - Almuetaz Bellah Nasurllah, prezes szpitala w Wyrzysku.

 
Jak zapewnia prezes szpitala, wspólnie z dyrektorem NFZ i z dyrektorem szpitala specjalistycznego w Pile,  uzgodnili, że poradnia powinna zostać przeniesiona. Zdaniem prezesa – Almuetaza Bellaha Nasurllaha to dobre rozwiązanie dla pacjentów, aby korzystali z poradni w Pile, ponieważ w placówce znajduje się oddział neurochirurgiczny. Jak zapewnia –mieszkańcy powiatu pilskiego nie zostaną zostawieni bez pomocy neurochirurga.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group