Kolejowy złodziej zatrzymany

04.11.2015   Autor: Redakcja
---

6 zarzutów kradzieży elementów infrastruktury kolejowej o wartości ponad 15 tys. złotych usłyszał 23-letni mieszkaniec Piły.

W czerwcu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile został poinformowany o kradzieży elementów infrastruktury kolejowej, tzw. łączników szynowych sieci powrotnej i miedzi z elektromagnesu. Do zdarzenia doszło na moście kolejowym Piła - Piaszczyste.

- Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego pilskiej komendy, którzy w toku śledztwa ustalili, że nie było to jedyne przestępstwo, którego miał dopuścić się sprawca. Do kradzieży elementów infrastruktury dochodziło bowiem ponownie, w kolejnych miesiącach. Łupem złodzieja padły m.in. łączniki szynowe sieci powrotnej i tzw. zwody uszyniające. Straty oszacowano na ponad 15 tys. zł - informuje mł. asp. Żaneta Kowalska, rzecznik KPP w Pile. - W poniedziałek kryminalni zatrzymali amatora cudzego mienia. Trafił prosto do policyjnego aresztu. Oświadczył, że skradzione mienie sprzedawał, a pieniądze przeznaczał na bieżące wydatki. 23-letni mieszkaniec Piły usłyszał łącznie 6 zarzutów kradzieży infrastruktury kolejowej, które spowodowały zakłócenie jej działania.

Zgodnie z kodeksem karnym kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej, gazowej, telekomunikacyjnej albo linii kolejowej, tramwajowej, trolejbusowej lub linii metra, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Przeczytaj więcej o: złodziej kolejowy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group