Wpadła para narkohurtowników

15.09.2015   Autor: Redakcja
---

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 28-letniego mężczyznę i jego 20-letnią konkubinę. Są oni podejrzani o posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Zatrzymanym mężczyzną i kobietą pilscy kryminalni interesowali się już od pewnego czasu. - Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że mogą oni być w posiadaniu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Dodatkowo okazało się, że narkotyki przechowują oni najprawdopodobniej w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Piły. Policjanci postanowili to sprawdzić - informuje mł. asp. Żaneta Kowalska, rzecznik KPP  Pile. - Kiedy kryminalni weszli do mieszkania, zastali tam zupełnie zaskoczonego mężczyznę oraz jego konkubinę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych śledczy znaleźli ponad 2 tys. porcji amfetaminy i marihuany oraz sześć roślin konopi indyjskiej, które para hodowała na parapecie. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli tabletkę ekstazy, którą ujawnili w torebce kobiety.

Narkotyki zapakowane były w plastikowe pojemniki po kosmetykach. Dodatkowo policjanci ujawnili sprzęt do porcjowania narkotyków, m.in. wagę elektroniczną. Narkotyki oraz pozostałe przedmioty zostały zabezpieczone przez pilskich kryminalnych, a ich właściciele trafili prosto do policyjnego aresztu.

Zatrzymani to mieszkańcy Piły, 28-letni mężczyzna i jego 20-letnia konkubina. Sąd Rejonowy w Pile na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi zatrzymanemu mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 10 lat, natomiast kobiecie do lat 3.

fot. KPP Piła

Przeczytaj więcej o: narkotyki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group