Nowa fontanna już otwarta

30.06.2015   Autor: Artur Maras
---

Piła ma nowe centrum miasta. Wielkie otwarcie przyciągnęło wielu mieszkańców. Główną atrakcją odmienionego placu Konstytucji 3 Maja jest umieszczona centralnie fontanna.

Woda to jest źródło życia - z tego założenia wychodzą prawdopodobnie gospodarze naszego miasta inwestując od kilku lat w wodne atrakcje. Fontanny wyrastają w Pile jak grzyby po deszczu. W piątek oddano kolejną, na placu Konstytucji 3 Maja. W oficjalnym otwarciu wzięło udział wielu pilan.

Skoro otwarcie to nie obyło się bez przemowy,  były też wodne wystrzały, a nawet występ zespołów ludowych, a wszystko w atmosferze wspólnej zabawy spowitej wodną mgiełką. - Chcieliśmy, żeby miasto zyskało centrum, w którym mieszkańcy będą mogli spędzić wolny czas, będą mogli się integrować, w którym będzie tętnić życie - mówi Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły.

Woda to żywioł magnetyczny... Przyciąga do siebie spragnionych relaksu... Nowa fontanna ma kształt półkolisto-rozłożysty i wzbudza podziw mieszkańców, którzy nie kryją zachwytu. Złośliwcy twierdzą jednak, że niedługo Piła zacznie słynąć z liczny fontann przypadających na metr kwadratowy powierzchni miasta.

Nowa fontanna może być... kolorowa. - Inaczej wygląda to w święta, np. 1 maja będziemy mieli biało-czerwone barwy - mówi Przemysław Dąbrowski, wykonawca prac z firmy SKANSKA. W weekendy odbywać się będą ekskluzywne pokazy.

Plac zyskał nowy blask również dzięki odnowieniu elewacji kamienic i przebudowie ul. 11 Listopada i 14 Lutego. Na fragmencie ulic i placu została wyłożona zabytkowa kostka granitowa, odkryta podczas remontu pod grubą warstwą asfaltu.

Wyjątkowy charakter miejscu miało nadać oświetlenie. Nie wszystkim jednak ono przypadło do gustu. -
Mam nadzieję, że żaden samolot ani śmigłowiec nie pomyli tego miejsca z lotniskiem i nie wyląduje pośrodku placu  - mówi Błażej Łukasz Parda, radny Rady Miasta w Pile.

Placu, którego przebudowa pochłonęła ponad 8 milionów złotych. W tej kwocie mieści się także dokończenie remontu ulic 14 Lutego i 11 Listopada.

Wszystkie prace budowlane zakończą się do września. Mieszkańcy bloków mają nadzieję, że to nie jest obietnica pisana patykiem po wodzie.

***

Zobacz galerię zdjęć Rafała Górskiego i Kamila Pohla.

Przeczytaj więcej o: koleka wąskotorowa, jubileusz kolejki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group