Moc atrakcji na wakacje w mieście

28.06.2015   Autor: Artur Maras
---

Nareszcie wakacje! Ale wielu uczniów nie bardzo wie, czym zająć swój wolny od zajęć szkolnych czas. My podpowiadamy jak aktywnie spędzić dwa miesiące wakacji w mieście.

Wielu uczniów spędzie ten czas w mieście dlatego miejskie placówki przygotowały na ten czas wiele atrakcji. I tak tradycyjnie pilska spółka Aquapil przygotowała swoją ofertę, skierowaną do wszystkich spragnionych kontaktu z wodą.

- Niestety, u nas zajęcia są płatne. W tym czasie dzieci będą mieć dwa posiłki, naukę pływania, naukę strzelania z broni pneumatycznej. Pójdą także do kina i odwiedzą wioskę indiańską - mówi Krzysztof Kijak, prezes spółki Aquapil.

Dla reszty młodszych mieszkańców Piły, niekorzystających z kolonii spółka przygotowała bilety rodzinne. Studenci natomiast mogą liczyć na tanie poniedziałki i środy. 70 min wodnych atrakcji będzie kosztować tylko 5 zł. Tańsze będą również sauny i klatki do squasha.

Szkoły na czas wakacji są zamykane. Wyjątkiem będzie Zespół Szkół nr 1, w którym w sierpniu będą odbywać się będą zajęcia z gry w piłkę ręczną. Otwarte pozostaną pilskie przedszkola. - Oczywiście każde tylko miesiąc, ale to tak poukładaliśmy, że każdy rodzic - jeśli będzie chciał żeby jego dziecko do przedszkola chodziło - nie miał z tym żadnego problemu. Wyjątkiem będzie tylko przedszkole nr 7, które będzie zamknięte ze względu na remont dachu - mówi Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM w Pile.

W lipcu Szkoła Podstawowa nr 12, a w sierpniu w ZS nr 3 będą wydawane obiady dla wszystkich otrzymujących wsparcie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Jeśli już o MOPS-ie mowa, placówka po raz pierwszy organizuje kolonie i półkolonie dla dzieci z uboższych rodzin. - Mamy ciekawą ofertę wypoczynku letniego dla dzieci, którymi zajmuje się ośrodek pomocy społecznej - mówi Wanda Kolińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile.

Dzieci pojadą na cztery półkolonie, obóz harcerski oraz wypoczynek w górach. W budynku MOPS-u przy ul. Kondratowicza będzie działała świetlica, w której czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Swoją letnią ofertę przygotował również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Od 29 czerwca do 28 sierpnia szczególnie chłopcy mogą testować swoje umiejętności w letniej akademii piłki nożnej. MOSiR poprowadzi również akademię tenisa. Tradycyjnie weekendy to również atrakcje nad pilskim jeziorem Płocie.

- W każdą sobotę i niedzielę, jeśli oczywiście aura na to pozwoli, w ośrodku wypoczynkowym Płotki będziemy z instruktorami organizowali zabawy gry konkursy dla dzieci z drobnymi nagrodami - mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR.

Nie zawiedzie i Regionalne Centrum Kultury, które przygotowało chyba najbogatsza ofertę. - Proponujemy m.in. warsztaty gry na afrykańskich bębnach, seanse filmowe, warsztaty artystyczne i rękodzielnicze, zajęcia plastyczne pod chmurką. Ponadto przedstawienia teatralne - mówi Mirosław Nalepa, zastępca dyrektora RCK w Pile.

W przypadku RCK, ze względu na coroczne spore zainteresowanie ofertą, konieczne jest wcześniejsze rezerwowanie miejsc na dane atrakcje. Większość z nich jest bezpłatna.

Swoją ofertę przygotowała również biblioteka publiczna.

Wszystkie niezbędne informacje o tym jak zorganizować dziecku czas podczas nadchodzących wakacji znajdą Państwo na stronach internetowych miejskich placówek i spółek. Wakacje w końcu to czas, który dziecko może poświęcić na swoje pasje i aktywność.

Przeczytaj więcej o: wakacje, plecemin,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group