Będzie centrum kultury?

12.04.2015   Autor: Redakcja

Czy zamiast trzech obiektów kultury powstanie jedno centrum?

Na to pytanie odpowiedź uzyskamy pod koniec maja, gdyż władze Trzcianki i powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego podpisały porozumienie w sprawie powołania zespołu do zaopiniowania zadań z zakresu działalności kulturalnej w Trzciance. Zespół ma wypracować opinię na temat ewentualnego powołania centrum kultury.

Jest pomysł na stworzenie centrum kultury w Trzciance, w którym zostaną połączone trzy jednostki kultury - oddział Młodzieżowego Domu Kultury, Trzcianeckiego Domu Kultury oraz trzcianeckiej biblioteki. Koncepcja na stworzenie jednego organu narodziła się już kilka lat temu.

Dotychczas jeszcze nie ustalono, gdzie mogłoby się znaleźć Trzcianeckie Centrum Kultury. M. in. nad tym aspektem pochyla się specjalna rada, która została powołana przez władze miasta i powiatu. - Poczekamy do końca maja, bo wówczas zespół wypracuje i przedstawi nam różne koncepcje rozwojowe, które przyczynią się do tego, że w Trzciance powstanie jedno centrum kultury - mówi Tadeusz Teterus,  starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Specjalna czteroosobowa grupa będzie mieć za zadanie przygotować dokumentację związaną z trzema jednostkami kultury i możliwości ich połączenia. - Zespół musi ocenić kwestie lokalowe poszczególnych placówek, ich majątek, zatrudnienie oraz dotychczasowy dorobek - mówi Iwona Moraczyńska-Lilleeng, kierownik referatu promocji, kultury i sportu.

Stanowisko zespołu będzie podstawą do podjęcia przez radnych decyzji o  budowie nowego obiektu lub modernizacji istniejącej bazy. Jednocześnie znajdzie to odzwierciedlenie w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym gminy Trzcianka.

Powiat i gmina przeznacza na utrzymanie i funkcjonowanie tych trzech jednostek kulturalnych około 3,5 miliona zł rocznie, a dzięki jednemu organowi będą mogli te pieniądze przeznaczyć na równie ważne sprawy związane z kulturą. Teraz - jak twierdzą urzędnicy - te jednostki nie mają perspektyw rozwoju. Zapewniają oni również, że utworzenie jednego centrum kultury nie będzie wiązało się ze zwolnieniami dotychczasowych pracowników.

Przeczytaj więcej o: kultura, wybory uzuełniające,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group