Od środy śmieci częściej

31.03.2015   Autor: Redakcja
---

Od 1 kwietnia w Pilskim Regionie Gospodarki Odpadami Komunalnymi zwiększa się  częstotliwość odbioru odpadów zmieszanych i biodegradowalnych. Zmiany dotyczą zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej.

Od 1 kwietnia do 31 października odpady zmieszane z zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej odbierane są raz na tydzień (w okresie jesienno-zimowym raz na dwa tygodnie).

1 kwietnia zmienia się także częstotliwość odbioru odpadów zielonych i biodegradowalnych, które odbierane będą również raz w tygodniu (w okresie jesienno-zimowym raz na 4 tygodnie). Zmianie nie ulega częstotliwość odbioru innych odpadów zebranych w sposób selektywny, które przez cały rok odbierane są z zabudowy jednorodzinnej raz na cztery tygodnie.

Sezonowe zmiany częstotliwości odbioru odpadów nie dotyczącą zabudowy wielorodzinnej. Tutaj odpady zmieszane odbierane są, niezależnie od okresu, dwa razy w tygodniu, natomiast odpady zebrane w sposób selektywny - raz w tygodniu z wyłączeniem szkła, którego wyrzucamy relatywnie mniej, dlatego też odbierane jest ono raz na cztery tygodnie.

Harmonogram wywozu odpadów można znaleźć TU.

fot. PRGOK

Przeczytaj więcej o: wywóz odpadów, harmonogram, wywóz śmieci,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group