Domki na Płotkach gotowe do przetargu

27.03.2015   Autor: Artur Maras
---

Lada moment rozpocznie się sprzedaż kilku domków, wybudowanych na Płotkach. Każdy chętny, dysponujący większą ilością gotówki, będzie mógł przystąpić do przetargu. Ten odbędzie się 9 kwietnia.

Ośrodek turystyczno-wypoczynkowy przy jeziorze Płocie od wielu lat był w opłakanym stanie. Będące reliktem minionej epoki stare, betonowe domki odstraszały urlopowiczów. Mimo protestów w 2014r. udało się rozpocząć  rewitalizację ośrodka i teraz widać tego efekty.

*

Na terenie ośrodka turystyczno-wypoczynkowym przy jeziorze Płocie, MOSiR nadzoruje budowę trzech rodzajów domków: piętrowych, o powierzchni 72 i 62 m2 oraz parterowych, o powierzchni 54 m2. Na tym etapie docelowo powstanie 37 domków. Pięć już ukończonych, jak zapewnia dyrektor MOSiR-u jest w stanie deweloperskim.

W środku wykończone są drewnem świerkowym. To domki ocieplane wełna mineralną, ogrzewane elektryczne. Każdy będzie mógł sobie wykończyć wewnątrz tak, jak będzie chciał.

Właściciel nie będzie miał jednak prawa zmieniać obejścia domków. Mają pozostać w jednej koncepcji urbanistycznej. Wokół domków nie będzie płotów, za to pół metrowej wysokości żywopłot. Nabywcy domków staną się ich właścicielami dopiero po spłaceniu całej kwoty, która przebiła w licytacji inne propozycje. Ta z kolei może być rozłożona na raty, jednak jej pierwsza rata musi wynosić 25 proc. deklarowanej kwoty. Po upływie 25 lat nabywca staje się właścicielem domu i wtedy będzie mógł negocjować przedłużenie umowy dzierżawy na najem gruntu, na którym stoi domek. W planach również zagospodarowanie pozostałego terenu ośrodka.

W perspektywie trzyletniej, która spowodowana jest koniecznością znalezienia inwestora oraz zmiana planów zagospodarowania, Miasto planuje powstanie na terenie ośrodka dwóch restauracji i - być może - nawet hotelu. Już teraz powstała tam przestronna wiata, ogrodzony plac zabaw oraz siłownia pod chmurką.

Dla zainteresowanych kupnem domków zorganizowane zostaną w najbliższy weekend dni otwarte. - Wszystkich mieszkańców Piły zainteresowanych przetargami na domki  zapraszamy w sobotę 28 marca na dzień otwarty w godz 12.00-14,00 – mówi Dorota Strugała, rzecznik UM.

Tego właśnie dnia zainteresowani będą mogli obejrzeć wystawione na sprzedaż domki w środku oraz dowiedzieć się o szczegółach przetargu.

Przetarg z kolei zostanie zorganizowany w siedzibie MOSIRu przy ul. Bydgoskiej już 9 kwietnia. Zainteresowanie domkami podobno jest duże. Cena wywoływacza za domek o powierzchni 72 m2 to 130 tys. zł brutto.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group