Do siedmiu razy sztuka

24.03.2015   Autor: Redakcja
---

Policjanci zatrzymali mieszkańca Piły, podejrzanego o 7 włamań m.in. do punktów usługowo - handlowych na terenie Piły.

W ciągu ostatnich dwóch lat do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłaszali się pokrzywdzeni, którzy informowali, że nieznani sprawcy włamali się m.in. do prowadzonych przez nich punktów usługowo – handlowych.

Do jednego ze zdarzeń doszło nocą z 14 na 15 marca przy ulicy Kolbego w Pile. Sprawca wybił szyby w solarium, wszedł do środka i ukradł kilkaset złotych. - Funkcjonariusze na trop amatora cudzego mienia wpadli kilka dni po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu. Włamywacz usiłował ukryć się przed stróżami prawa, lecz na próżno. W miniony piątek rano kryminalni zatrzymali włamywacza na terenie Piły - informuje sierż. sztab. Żaneta Kowalska, rzecznik KPP w Pile. - W trakcie przesłuchania przyznał się on do 7 włamań, których dokonał na przełomie ostatnich dwóch lat. Okazało się, że amator cudzego mienia włamał się do solarium, dwóch sklepów i lokalu gastronomicznego przy ulicy Rynkowej, do sklepu spożywczego przy ulicy Matwiejewa, do lokalu przy pl. Konstytucji 3 Maja oraz do punktu Lotto, również przy pl. Konstytucji.

Sprawca zawsze działał według identycznego scenariusza - najpierw obserwował lokal, a później, najczęściej w nocy, wybijał szyby i włamywał się. Łupem zawsze padały pieniądze. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kilkanaście tysięcy złotych.

Zatrzymany sprawca to 39-letni mężczyzna, bez stałego adresu zameldowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Przeczytaj więcej o: włamywacz, złodziej, gm. wyrzysk,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group