Ulica Żołnierzy Wyklętych w Pile?

23.03.2015   Autor: Redakcja

Czy w Pile będziemy mieć ulicę Żołnierzy Wyklętych? Inicjatorzy akcji zebrali ponad 450 podpisów pod wnioskiem do prezydenta miasta w tej sprawie.

Już podczas obchodzonych niedawno w mieście Pilskich Dni Żołnierzy Wyklętych zbierane były podpisy pod wnioskiem do prezydenta Piły o nadanie imienia Żołnierzy Wyklętych jednej z pilskich ulic.

Zebraliśmy ponad 450 podpisów, jeśli trzeba będzie, to będziemy zbierać dalej – zapowiada ks. Jarosław Wąsowicz, organizator Dni Żołnierzy Wyklętych w Pile.

Inicjatywę w pilskiej Radzie Miasta wspiera radny Zbigniew Pyziak, który złożył już stosowny wniosek w tej sprawie w pilskim ratuszu. Dołączył do niego zebrane podpisy. Radny zaproponował, by nazwę Żołnierzy Wyklętych nadać ulicy na Zamościu, gdzie znajdują się już m.in. ulice Zesłańców Sybiru, Andersa, czy Ofiar Katynia.

Warto dodać, że podobna inicjatywa niedawno pojawiła się w Trzciance. Tam już w minionym  tygodniu nadano nazwę Żołnierzy Wyklętych nowemu rondu (na zdjęciu uroczystość nadania nazwy).

Fot. UM Trzcianka

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group