Joker walczy o półfinał

07.03.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Od czwartku w Gorzowie Wielkopolskim rozgrywany jest ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce siatkowej. W zawodach biorą udział zawodnicy UKS SMS Joker Piła. Pilscy siatkarze w meczu otwarcia pokonali gospodarzy 3:0.

Pierwszy pojedynek pilski Joker rozegrał w czwartek z GTPS-em Gorzów Wlkp. Premierowy set rozpoczął się od wyrównanej walki, jednak w końcówce to Joker wykazał więcej cierpliwości i pokonał swoich przeciwników 25:19. W drugim i trzecim secie ponownie górą byli zawodnicy SMS z Piły. Partie numer dwa oraz trzy zakończyły się wygraną Jokera, kolejno 25:11 i 25:18. Tym samym Joker rozpoczął turniej od pokonania gospodarzy 3:0.

W piątek pilanie rozegrali kolejny ważny pojedynek, tym razem z Victorią Wałbrzych. Również tutaj uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie pozostawili złudzeń swoim rywalom do kogo należy komplet punktów. Joker pokonał zespół z Wałbrzycha 3:0, w setach 25:18, 25:10 i 25:20. Zwycięstwo ekipy duetu trenerskiego Malinowski - Aszemberg mocno przybliżyło pilski zespół do półfinału MP.

Dzisiaj zawodników z Piły czeka kolejny mecz z zespołem Karpat Krosno lub Stoczni Darłowo. Zwycięstwo z jednym z tych zespołów da pilanom pewny awans do półfinałów. Te rozegrane zostaną w dniach od 24-26 kwietnia. Miejsce rozgrywania turnieju zostanie wylosowane. Liczymy na awans pilskiego zespołu.