Do przedszkola według kryteriów

01.03.2015   Autor: Artur Maras
---

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Piły radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie dodatkowych kryteriów naboru do miejskich przedszkoli. Wcześniej w tej właśnie sprawie odbyły się konsultacje z zainteresowanymi mieszkańcami miasta.

Zmiana ustawy o systemie oświaty wprowadziła dodatkowe kryteria postępowania przy rekrutacji dzieci do przedszkola. Gdy siedem tzw. kryteriów ustawowych jest niewystarczających, gminy mogą skorzystać z kryteriów samorządowych. Może ich być do sześciu włącznie.

Po przeprowadzonych konsultacjach i przegłosowaniu uchwały, więcej punktów otrzyma między innymi dziecko, którego rodzice pracują lub studiują dziennie. Punktowane będzie także zapisywanie pociech do przedszkoli, do których uczęszcza już rodzeństwo kandydata. Punktowana będzie również bliskość przedszkola od miejsca zamieszkania.

Harmonogram tegorocznej rekrutacji może zostać uchwalony dopiero po opublikowaniu, ale przewiduje się, że tegoroczna rekrutacja rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia.

 

Przeczytaj więcej o: przedszkola, Operacja przebiśnieg,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group