Asta Video Fest

Skradziony radiowóz

28.02.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Dwa uszkodzone radiowozy to efekt nocnej bójki w Wałczu. Do zdarzenia doszło przy ul. Robotniczej. Jeden ze sprawców postanowił zafundować sobie przejażdżkę policyjnym radiowozem.

Wałeccy funkcjonariusze wezwani zostali do bójki krótko po godzinie trzeciej w nocy. Podczas interwencji policjanci wysiedli z radiowozu i wtedy jeden ze sprawców postanowił wykorzystać nadarzającą się okazję do przejażdżki.

- Zdarzenie miało miejsce około 3.15. Dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Wałczu, przy ulicy Robotniczej ma miejsce szarpanina. Dyżurny wysłał na miejsce dwa radiowozy – mówi Beata Budzyń z policji w Wałczu. - W trakcie tej dynamicznej sytuacji, kiedy policjanci wybiegli z auta i udali się w kierunku pobitej osoby, jeden zez sprawców wykorzystał sytuację, szybko wsiadł do radiowozu i odjechał. Policjanci podjęli pościg za sprawcą, który został zatrzymany. Natomiast uszkodzeniu uległy dwa radiowozy – dodaje rzecznik KPP w Wałczu.

Komendant powiatowy policji w Wałczu rozpoczął czynności wyjaśniające w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia. Jeden z policjantów biorący udział w interwencji doznał urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym. Pobity mężczyzna z urazem oka trafiła do szpitala w Szczecinie.

Zatrzymany, 22-letni mieszkaniec Wałcza, był pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Przeczytaj więcej o: walcz, policja, bójka, wiosenny powiew nowości, znak,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group