Asta Video Fest

4 czy 5 – ile drużyn w II lidze ?

28.02.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Po wycofaniu z rozgrywek PLŻ 2 Wybrzeża Gdańsk i Włókniarza Częstochowa oraz niepewnej sytuacji w opolskim Kolejarzu na zapleczu żużlowej pierwszej ligi widnieją zaledwie 4 drużyny. Ta sytuacja w najbliższym czasie może się jednak zmienić.

Piątą drużyną rozgrywek miałby być zespół składający się z krajowej młodzieży, a jej szkoleniowcem byłby dobrze znany pilskiej publiczności Rafał Dobrucki. Zespół Polskiego Związku Motorowego występowałby w nadchodzącym sezonie na torze poznańskiego PSŻ-tu.

Na pomysł dopuszczenia do drugoligowych rozgrywek drużyny składającej się z młodzieży wpadli przedstawiciele klubu z Poznania.

- Już wtedy, gdy dopiero rozpoczynał się remont stadionu na Golęcinie, rozmawiałem o tym z przewodniczącym GKSŻ, Piotrem Szymańskim i trenerem kadry młodzieżowej Rafałem Dobruckim. Jesteśmy otwarci na tę propozycję i z chęcią przyjmiemy drużynę PZM w Poznaniu - powiedział prezes PSŻ Poznań, Arkadiusz Ładziński portalowi sportowefakty.pl.

Wszystko wskazuje na to, że drużyna, której celem będzie szlifowanie żużlowych talentów zostanie powołana do życia. Oznaczałoby to, że w drugiej lidze wystąpiłoby jednak pięć zespołów, a nie cztery. Kibice mogliby zobaczyć więc 4 mecze swojej drużyny w domu i 4 na wyjeździe, no chyba, że wejdzie w życie pomysł rozegrania podwójnej rundy, ale na taką decyzję musimy jeszcze poczekać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group