Joker celuje w finał MP

14.02.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Zawodnicy UKS SMS Joker Piła dokładnie tydzień temu wywalczyli Mistrzostwo Wielkopolski Juniorów w piłce siatkowej. Podopieczni Tomasza Aszemberga w Nowym Tomyślu wygrywali wszystkie mecze, tracąc w nich jedynie dwa sety. Dla siatkarzy Jokera to jednak dopiero początek drogi do sukcesu.

Uczniowie LO Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile, wygrywając turniej w Nowym Tomyślu obronili tytuł mistrzowski sprzed roku.

Siatkarze Tomasza Aszemberga przebrnęli przez mistrzostwa jak burza. W meczu otwarcia pokonali Rataje Poznań w stosunku 3:0. Następnie Joker w czterech setach pokonał ekipę Progress Września. Kolejne dwa mecze również zakończyły się zwycięstwem pilan, kolejno 3:1 i 3:0 (Kangur Nowy Tomyśl i UKS Piątka Turek).

Zwycięstwo w województwie to dopiero minimun jakie założył sobie Tomasz Aszemberg na tegoroczne rozgrywki. – Mamy wszystko w tym roku czego nam potrzeba, żeby awansować do finału mistrzostw Polski – mówi szkoleniowiec Jokera. – Grupa, do której trafiliśmy w Nysie jest bardzo silna. Ja jednak wierzę w możliwości mojej drużyny i licze, że znajdziemy się w tym roku w finałach – dodaje Aszemberg.

Ćwierćfinał Mistrzostw Polski w piłce siatkowej juniorów rozegrany zostanie w Nysie w dniach od 26 lutego do 1 marca. Do tej pory pilanie przygotowywać się będą do rozgrywek na własnym obiekcie.