Co dalej z przychodnią na Lotniczej?

06.02.2015   Autor: Artur Maras
---

Już nie gmina Piła, a właściciel prywatny posiada prawa do przychodni lekarskiej przy ul. Lotniczej 3 w Pile. Czy zmiana właściciela oznaczać będzie również zmianę świadczonych usług, a sama przychodnia lekarzy rodzinnych przestanie istnieć?

Nieruchomość przy ul. Lotniczej 3 Powiat przekazał w formie darowizny gminie Piła. Ta z kolei, w uzgodnieniu z władzami powiatu, wyraziła zgodę na sprzedaż budynku, w którym mieszczą się gabinety lekarskie. Pieniądze trafić miały do budżetu miasta. Przetarg przeprowadzono w listopadzie ubiegłego roku. jednak w umowie zawartej pomiędzy gminą a nowym właścicielem, Miasto zastrzegło zachowanie aktualnej funkcji budynku przez okres pięciu lat. Obecny właściciel uspokaja, że również po tym czasie będą się tam mieścić gabinety lekarskie.

- Mogę zapewnić państwa z pełną odpowiedzialnością, ż będą tam pracować lekarze rodzinni i w tej kwestii nic się nie zmieni. I to nie tylko przez pierwsze 5 lat, jak jest zastrzeżone w warunkach przetargu, ale dużo dłużej – mówi dr n. med. Sławomir Brzóska, właściciel budynku przy ul. Lotniczej 3/

Nowy właściciel planuje rewitalizację zakupionego budynku. Na pierwszym piętrze planowany jest generalny remont, po którym prowadzona ma tam być działalność specjalistyczna. Na parterze cały czas pozostaną gabinety lekarzy rodzinnych. Wielu pacjentów uczęszcza do przychodni przy ul. Lotniczej od urodzenia i większość z nich nie chciałaby, żeby gabinety lekarzy rodzinnych zostały zlikwidowane.

Budynek kosztował nowego właściciela ponad 2 mln zł, a wymaga on licznych inwestycji. Z perspektywy pacjenta najważniejszy jednak wydaje się fakt, że w budynku nadal będzie funkcjonować przychodnia lekarzy rodzinnych.

 

Przeczytaj więcej o: lekarz rodzinny, intryga, spirytus. bez akcyzy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group