Trudniej o "prawko"

16.01.2015   Autor: Artur Maras
---

Noworoczne zmiany nie ominęły Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Najmniej ucieszyły one osoby chcące zrobić prawo jazdy kat. B.

Kursy będą droższe, a egzamin praktyczny trudniejszy. Od nowego roku do egzaminu teoretycznego, będą mogły podejść także osoby, które nie ukończyły kursu. Zdany egzamin teoretyczny będzie ważny bezterminowo, a nie tak jak wcześniej przez pół roku. Egzaminowany będzie musiał odpowiedzieć na 32 pytania, a na udzielenie odpowiedzi ma od 15 do 50 sekund. Odpowiedzi nie będzie można poprawić. Na pocieszenie powiemy, że pytania mają znowu stać się jawne. Ich baza ma zwiększyć się do 3 tys., a te będą publikowane na bieżąco w internecie.

Do części praktycznej egzaminu doszły dwa zadania związane z energooszczędną jazdą. Żeby jeździć ekonomicznie, czyli przy jak najmniejszym zużyciu paliwa, zdający będą musieli zmieniać biegi reagując na wskazania obrotomierza. Egzaminowany będzie także musiał wykazać się umiejętnością hamowania pracą silnika do zatrzymania pojazdu. Dla kursantów zmiany te oznaczają przede wszystkim konieczność dodatkowego kursu, za który będą musieli zapłacić.

Kolejne zmiany szykują się na przyszły rok.

Przeczytaj więcej o: przepisy, word, egzamin,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group