Nowa rada i burmistrz w Krajence

28.11.2014   Autor: Redakcja
---

Adam Klaryński z Komitetu Wyborczego Stefana Kiteli został wybrany na przewodniczącego nowej Rady Miasta i Gminy Krajenka.

Rada wybrała też wiceprzewodniczącego, którym został Andrzej Blajer. Podczas pierwszej po wyborach sesji zaprzysiężono radnych, jak również burmistrza.

Pierwsza sesja nowej rady miasta i gminy Krajenka odbyła się w czwartek. Wzięło w niej udział piętnastu radnych. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami na przewodniczącego wybrano Adama Klaryńskiego, 37-letniego radnego ostatniej i nowej kadencji. Był on jedynym kandydatem na to stanowisko. - Będzie to rada najwyższego poziomu. Chcemy robić wszystko dla mieszkańców. Jesteśmy zawsze blisko ludzi, otwarci na wszystkie propozycje w ramach możliwości finansowych gminy – mówi Adam Klaryński, nowy przewodniczący Rady Miasta i Gminy Krajenka. Na stanowisko wiceprzewodniczącego zgłoszono kandydaturę Andrzeja Blajera. Zyskał on akceptację radnych.

Na czwartkowej sesji zaprzysiężony został także Stefan Kitela, który zdecydowanie zwyciężył w pierwszej turze wyborów. - Gmina to jest twór wielowątkowy. Będziemy dbać o inwestycje, kulturę, edukację, o najmłodszych i najstarszych – podkreśla Stefan Kitela, burmistrz Miasta i Gminy Krajenka.

Wśród najważniejszych zadań do wykonania burmistrz wymienił przyjęcie budżetu na przyszły rok, jak również dalszy rozwój miasta i gminy z pieniędzy własnych i tych z nowej perspektywy unijnej 2014-2020.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group