Koalicja coraz bliżej

20.11.2014   Autor: Redakcja
---

Rozpoczęły się już pierwsze rozmowy dotyczące przyszłej koalicji w powiecie złotowskim.

Wybory wygrało Porozumienie Samorządowe w Złotowskim, które zdobyło siedem mandatów. Sześciu radnych wprowadziło Polskie Stronnictwo Ludowe, a czterech Zadbajmy o Złotów. Aby rządzić potrzebne jest więc zawarcie sojuszu.

Niedzielne wybory samorządowe przyniosły wiele zaskakujących rozstrzygnięć, jeśli chodzi o mandaty w powiecie złotowskim. Minimalnym zwycięzcą, bo tylko  jednym mandatem, zostało Porozumienie Samorządowe w Złotowskim. Siedem mandatów nie pozwala jednak na samodzielne rządzenie, stąd pomysł koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym. - To jest bardzo dobry partner do koalicji. Dla mnie Polskie Stronnictwo Ludowe to "koszula bliższa ciału". Prowadzimy w tej chwili rozmowy koalicyjne – mówi Ryszard Goławski, starosta złotowski.

Ryszard Goławski, obecny starosta złotowski potwierdził, że na mocy umowy koalicyjnej  stanowisko wicestarosty objąć ma  Daniel Sztych z PSL. Ludowcy nie ukrywają, że bardzo dobry wynik w niedzielnych wyborach był dla nich samych sporym zaskoczeniem. - Liczyliśmy na dwa mandaty, a zostaliśmy obdarzeni dużo większym zaufaniem społecznym. To jest sukces zwykłych ludzi, nas mieszkańców. Nie polityków, nie wielkich tuzów, samorządowców, wójtów, burmistrzów, a zwykłych ludzi – podkreśla Daniel Sztych z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Sporym zaskoczeniem jest także słaby wynik Komitetu Wyborczego Zadbajmy o Powiat. W przedwyborczych rozmowach wiele mówiło się, że to właśnie to ugrupowanie może rozdawać karty w powiecie. Wyniki niedzielnych wyborów brutalnie zweryfikowały jednak te plany i ambicje. - Cztery mandaty to nie jest źle, tak zdecydowali wyborcy. Wspaniały jest wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego i Porozumienia Samorządowego – mówi Tomasz Fidler, wicestarosta złotowski.

Z nieoficjalnych informacji kandydatką na przewodniczącą rady jest Jadwiga Harbuzińska-Turek, która pełni tę funkcję w obecnej kadencji. Na temat pozostałych mandatów Ryszard Goławski na razie milczy. Wszystkie ustalenia powinny zapaść na pierwszej po wyborach sesji Rady Powiatu Złotowskiego.

fot.  Starostwo Powiatowe w Złotowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group