Groby z odzysku

05.11.2014   Autor: Redakcja
---

W tym roku na cmentarzu komunalnym w Pile odzyskano 55 miejsc pochówku.

Wśród tych 55 miejsc znalazły się 34 miejsca jednoosobowe, 11 miejsc rodzinnych, podwójnych i 10 miejsc dziecięcych w kwaterze dziecięcej. - Miejsca odzyskane są z podpisanych zrzeczeń po ekshumacji, świadomych zrzeczeń z miejsc rezerwowanych, gdzie upłynął okres 20-letni, świadomych zrzeczeń rodzin, które nie mogą się dalej opiekować grobami - tłumaczy Jerzy Mac, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Pile. - Likwidacji można dokonać również w przypadku nieopłaconych grobów, po dopełnieniu staranności w poszukiwaniu rodziny.

Co się dzieje z odzyskanymi grobami? Są przygotowywane do nowych pochówków. W grobach, w których są szczątki zmarłych, po 20 latach mineralizacji, są one zbierane i chowane głębiej, niż grób przygotowany do pochówku, bliżej ściany przedniej grobu. Nagrobki z likwidacji są natomiast przechowywane przez pół roku, po czym -  jeśli nie zostaną zabrane przez rodzinę, wywożone są na gruz.

Ceny pochówków w "odzyskanych" grobach są takie same, jak te kupione w nowym grobie, w nowej kwaterze. Zależą one od wielkości grobu - tego czy jest od ziemny czy ziemny po 20 latach - pory roku pogrzebu, a także... dnia tygodnia. W wolną sobotę pobierana jest dodatkowa opłata. To tylko kilka z cen, które można znaleźć w cenniku usług "wykonanych wyłącznie przez Zarząd Dróg i Zieleni w Pile na cmentarzach komunalnych w Pile".

 

 

Przeczytaj więcej o: pila, cmentarz, odzysk, odzyskomania,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group