Jesienna zbiórka elektrośmieci

26.09.2014   Autor: Redakcja
---

Rozpoczyna się czas jesiennych porządków. Zakończyła się przedostatnia tura wywozu odpadów wielkogabarytowych. Nie oznacza to jednak, że jeśli zdecydujemy się na zmianę sprzętu elektronicznego, z jego wyrzuceniem będziemy musieli czekać do listopadowej tury.

Na terenie całej Polski prowadzony jest program edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci”. Bierze w nim udział również Piła - jej mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać z punktów zbierania, prowadzonych przez ElektroEko – największą Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

Jak pozbyć się elektrośmieci jesienią? Wystarczy oddać je do punktu zbierania EE. - Usługa ta jest całkowicie bezpłatna, a ponadto daje możliwość mieszkańcom udzielenia wsparcia placówkom oświatowym, uczestniczącym w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci” -  informuje Karolina Kędziora, współorganizator akcji. - Jak? Za niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, oddane w punkcie zbierania elektrośmieci rozdawane są kupony Funduszu Oświatowego, które można przekazać jednej z 10 pilskich szkół, uczestniczących w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”. Za zebrane kupony placówki oświatowe mogą otrzymać nowoczesne pomoce dydaktyczne takie jak tablice multimedialne, rzutniki, a także sprzęt sportowy oraz elementy wyposażenia sal.

W Pile elektrośmieci można oddawać w każdą czwartą sobotę miesiąca, w godz. 10.00 - 14.00, w Centrum Handlowym Atrium Kasztanowa, al. Powstańców Wielkopolskich 99.

Co zrobić z wielkogabarytowymi elektrośmieciami? Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Jak? Aby zamówić tę usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zamawiając odbiór wielkogabarytowego sprzętu możesz też pozbyć się mniejszych urządzeń.

 

Przeczytaj więcej o: akcja, zbiórka, elektrośmieci,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group