Asta Video Fest

"Wariat drogowy" przekroczył prędkość o 100 km/h

04.09.2014   Autor: Redakcja
---

Policja zatrzymała 24-letniego mężczyznę, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami i przekroczył dozwoloną prędkość o 100 km/h.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 12.30 w Jabłonowie w  gminie Ujście. Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymywali pojazdy do kontroli drogowej i w pewnym momencie zauważyli, że nadjeżdża kierowca, który zdecydowanie przekroczył prędkość.

- Pilscy stróże prawa natychmiast postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca jednak nie zastosował się do ich polecenia i zaczął uciekać. Policjanci błyskawicznie ruszyli w pościg. Przez pięć kilometrów funkcjonariusze jechali za kierowcą, dając mu znaki do zatrzymania się. W pewnych momentach kierujący osobową mazdą przekraczał prędkość nawet o 100 km/h. Pilscy policjanci zatrzymali kierowcę w Kruszewie. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że nie widział na drodze funkcjonariuszy. Mundurowi natychmiast zatrzymali prawo jazdy kierowcy - informuje sierż. sztab. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy do dyspozycji sądu. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie, 24 - letni mieszkaniec gminy Czarnków, odpowie przed sądem, który może orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz nałożyć karę grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

- To już kolejne zatrzymane prawo jazdy przez pilskich policjantów. Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą. Proszę pamiętać, że kierowcy, którzy jeżdżą w sposób nieodpowiedzialny, nie będą mogli liczyć na pobłażanie i pożegnają się ze swoim dokumentem upoważniającym do kierowania pojazdem - apeluje sierż. sztabowy Żaneta Kowalska.

 

Przeczytaj więcej o: policja, zatrzymanie, kierowca, prawo jazdy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group