TV Asta zaprasza

27.08.2014   Autor: Redakcja
---

Jakie decyzje podjęli radni, podczas pierwszej po wakacjach sesji Rady Miasta Piły? Co czeka pilskich przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów wraz z pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego? Odpowiedzi padną w dzisiejszych programach Telewizji ASTA.

Podczas sesji radni wyrazili m.in. zgodę, ,,na podjęcie przez Miasto współpracy z sześcioma ościennymi gminami w ramach programu Pilski Obszar Strategicznej Interwencji i zawarcie z samorządami pilskiego obszaru funkcjonalnego porozumienia''. Tytuł uchwały skomplikowany, ale to wynika z procedur i terminologii używanych w instytucja Unii Europejskiej. W uproszczeniu chodzi o to, że Piła i kilka gmin ościennych – m.in. Ujście, Krajenka, Trzcianka i Kaczory – otrzymały do wspólnego wykorzystania dotację z pomocowego programu UE. Jakie to są pieniądze, na co mogą zostać wykorzystane oraz jakie korzyści uzyska nasz region? Odpowiedź na te i inne pytania w programie ,,Forum Rady”, który zastąpi dotychczasowe ,,Debaty”. Premiera dzisiaj o godzinie 18.30.

Dzisiaj również najświeższe informacje o przygotowaniu pilskich szkół i przedszkoli do nowego roku szkolnego? W programie ,,Gorący Temat'' pytamy m.in. o to jak przebiegały remonty pilskich placówek oświatowych, o kwalifikacje kadry nauczycielskiej, czy nabór najmłodszych przedszkolaków i pierwszoklasistów. W programie również nowości z jakimi w nowym roku szkolnym spotkają się uczniowie oraz odpowiedź na pytanie, czego spodziewać się po nowym ,,Elementarzu'' dla uczniów klas pierwszych.

Gościem ,,Gorącego Tematu'' jest Sebastian Dzikowski, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM w Pile. Premiera programu dzisiaj o godzinie 19.30. Zapraszamy!

 

 

 

Przeczytaj więcej o: szkola, oświata, elementarz, 6-latki, pierwszaki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group