Kolejny medal Gwardzistów

19.07.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozegrana została Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. W zawodach udanie startowali reprezentanci pilskiej Gwardii. O największy sukces postarał się chodziaż Michał Kamiński, który w chodzie sportowym na 10000 m zajął drugie miejsce z rezultatem 48:54,77.

Medal zdobyty przez Kamińskiego jest piątym medalem Mistrzostw Polski wywalczonym w tym roku przez lekkoatletów Gwardii. Siódme miejsce w konkursie skoku w dal zajął Marcin Lawer z wynikiem 6,51. Również siódme miejsce zajęła sztafeta 4 x 400 m z wynikiem 3:29,09 biegnąca w składzie Daniel Nguyen, Jakub Musiał, Sławomir Suchorab i Jakub Popławski.

Na ósmej pozycji zakończył rywalizację w biegu na 200 m Jakub Popławski z wynikiem 22,69. Wspomniany zawodnik we Wrocławiu startował również w biegu na 100 m, gdzie zwyciężył w finale „B” zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce z wynikiem 11,26. Na dziewiątym miejscu z wynikiem 12.96 uplasował się w trójskoku Jakub Musiał.

Angelika Gronowska w rzucie oszczepem z wynikiem 39,12 zajęła dziesiąte miejsce, Daria Bąk była trzynasta w biegu na 3000 m z wynikiem 10:57,22.

W punktacji klubowej Gwardia została sklasyfikowana na 17. miejscu w Polsce z dorobkiem 38,3 punktów spośród 207 klubów. Z punktami wywalczonymi we Wrocławiu lekkoatleci pilskiej Gwardii mają ich w tym roku już ponad 125 do punktacji ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Info: KS Gwardia Piła