Rada pielęgniarek i położnych w obronie szpitala w Wyrzysku

24.06.2014   Autor: Redakcja
---

Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych poparła działalność Społecznego Stowarzyszenia Obrony Szpitala w Wyrzysku.

Stowarzyszenie zostało zawiązane, by bronić wyrzyski szpital przed likwidacją, choć oficjalnie nikt z władz powiatu pilskiego takiego zamiaru nie wyraża.

Lecznica w Wyrzysku funkcjonuje jako niepubliczny zakład opieki zdrowotnej - Szpital Powiatowy w Wyrzysku Spółka z o.o., a wszystkie udziały Spółki są w posiadaniu Powiatu Pilskiego. Szpital dysponuje pięcioma oddziałami oraz prowadzi siedem poradni specjalistycznych, działając na terenie liczącej prawie 15 tysięcy mieszkańców gminy.

Niestety, funkcjonowanie placówki ciągle wywołuje wiele emocji (na koniec 2013 roku szpital miał 1,6 mln złotych straty); niektórzy twierdzą, że jest z nim bardzo źle. Stąd m.in. działalność Społecznego Stowarzyszenia Obrony Szpitala w Wyrzysku.

Teraz działalność Stowarzyszenia poparła Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Pile.

„Nasz samorząd od samego początku był przeciwny przekształceniom szpitala, wychodząc z założenia, że nie przekształcenie i forma własności decyduje o sytuacji ekonomicznej szpitala, a umiejętność zarządzania i współpraca z innymi podmiotami leczniczymi funkcjonującymi na rynku usług medycznych” - czytamy w uchwale podjętej przez Prezydium Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, w sprawie poparcia działalności Stowarzyszenia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group