Prace na wiadukcie zakończone

19.06.2014   Autor: Redakcja
---

Remont wiaduktu znajdującego się w ciągu drogi krajowej numer 11, przebiegającej przez centrum miasta spędzał sen z powiek kierowców, którzy codziennie przejeżdżali tą trasą. Ich koszmar dobiegł końca, po roku wiadukt jest już przejezdny.

Rok temu rozpoczęły się prace remontowe na wiadukcie w Pile. Zdemontowano konstrukcję wsporczą podtrzymującą zamontowane na niej urządzenia obce. Wymieniono elementy wyposażenia wiaduktu, w tym nawierzchnię jezdni i chodnika. Wzmocniono podpory, ustrój nośny oraz odnowiono zejście na peron dworca kolejowego. Za roboty odpowiedzialna była sopocka spółka Most. Remont kosztował inwestora, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, ponad 7 milionów złotych.

Jednak jak zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad to nie koniec remontów, bo jak tylko znajdą się pieniądze czekają Nas prace na drugiej nitce wiaduktu. Remont drugiej nitki jest konieczny. Planowany był on na przyszły rok jednak nie mamy zatwierdzonego finansowania  na ten remont i jak tylko otrzymamy finansowanie to będziemy przystępowali do remontuzaznacza Alina Cieślak, rzecznik prasowy GDDKiA w Poznaniu

fot. GDDKiA w Poznaniu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group