Szybowce zderzyły się w powietrzu. Pilot jednego z nich nie żyje [ZDJĘCIA I WIDEO]

01.06.2014   Autor: Redakcja
---

Dwaj piloci ewakuowali się z szybowców po zderzeniu, do którego doszło nad Piłą. Jeden z mężczyzn nie przeżył, zmarł po upadku na ziemię. Nie rozpiął mu się spadochron.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 13.

- Z Placu Zwycięstwa zauważyliśmy na niebie spadochron. Nikt nie wiedział o co chodzi, myśleliśmy, że to jakiś pokaz w ramach zawodów szybowcowych. Chwilę później otrzymaliśmy informację o zderzeniu szybowców. Ruszyliśmy na miejsce, w którym spadł jeden z pilotów, na ulicę Sikorskiego - mówi Michalina Pieczyńska, reporterka TV Asta, która była na miejscu wypadku.

- Byłam na działce, gdy usłyszałam huk, jakby piorun strzelił. Zobaczyłam w powietrzu wirujący fragment skrzydła. I spadający prosto w dół szybowiec - relacjonuje kobieta będąca świadkiem zdarzenia.

Pilot wylądował na spadochronie przy budynku Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, był ranny i zakrwawiony. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy, niedługo później przewieziony został do szpitala.

Fragment szybowca, który odpadł o maszyny po zderzeniu, spadł na ziemię, wprost na przechodnia. Na razie nie wiadomo jakich obrażeń doznała ta osoba i czy potrzebowała opieki medycznej.

Drugi z pilotów miał mniej szczęścia. Po zderzeniu wyskoczył z szybowca, ale nie rozpiął mu się spadochron. Spadł na parking przy al. Wojska Polskiego. Zginął na miejscu. Jego maszyna runęła na wzgórze przy al. Wojska Polskiego, w pobliżu rozdzielni prądu.

Na miejscu jest już prokurator oraz przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Przypomnijmy, że wczoraj również doszło do zderzenia szybowców.

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group