Okonek kupi kontenery mieszkalne. Kto w nich zamieszka?

06.05.2014   Autor: Redakcja
---

Radni Okonka zdecydowali o zakupie dwóch kontenerów mieszkalnych. Czy w mieście powstanie całe osiedle takich „mieszkań”?

Gmina w tym roku chce wydać 40 tysięcy złotych na zakup dwóch kontenerów mieszkalnych. Jak zaznaczył burmistrz Mieczysław Rapta, kontenery mają być wykorzystywane głównie w wypadkach losowych. Dziś w gminie brakuje lokali, w których tymczasowo można by zakwaterować ludzi. Podobnie w przypadku, gdy gmina chce wykonać remonty w mieszkaniach komunalnych.

Kontenery, które chce zakupić gmina będą przystosowane do zamieszkania przez dwie osoby (w jednym kontenerze), na krótki okres mogłaby w nich również zamieszkać cała rodzina.

Czy do kontenerów będą przesiedlane osoby z największymi zaległościami czynszowymi wobec gminy? O to zapytała podczas sesji jedna z radnych. Burmistrz nie wykluczył takiej możliwości. Co więcej jego zastępca zauważył, że na przykład w Szczecinku funkcjonuje całe osiedle takich kontenerów, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by w Okonku w przyszłości było podobnie.

Przeczytaj więcej o: rada miasta, Okonek, kontener mieszkalny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group