Kolejny krok do utrzymania w Orlen Lidze

26.04.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Siatkarki PGNiG Nafta Piła podejmowały na własnym boisku zespół PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno. Zawodniczki prowadzone przez Wiesława Popika pokonały ekipę z Podkarpacia 3:1, w pierwszym meczu fazy play-out.

Pojedynek z niżej notowanym rywalem nie rozpoczął się najlepiej dla pilskiego zespołu. Siatkarki pilskiej Nafty nie potrafiły sprostać silnej zagrywce swoich rywalek. Również atak naszego zespołu w premierowej partii pozostawiał wiele do życzenia, bowiem nasze rywalki popisywały się efektownymi obronami. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:18 dla Krosna.

Jak się okazało był to tylko chwilowy zryw przyjezdnych, ponieważ kolejne sety wygrywały zawodniczki z Piły. Drugi set zakończył się wynikiem 25:12, trzeci i czwarty natomiast 25:14.

- Bardzo się cieszymy, że wygrałyśmy. Zaczęłyśmy mecz bardzo bojaźliwie, na szczęście skończyło się dla nas dobrze. Wygrałyśmy 3:1 i jest to dopiero pierwszy krok do dalszej walki z Krosnem. – powiedziała rozgrywająca PGNiG Nafta Piła, Emilia Kajzer.

Drugi mecz barażowy odbędzie się już dzisiaj o godz. 18:00 w hali MOSiR w Pile.

PGNiG Nafta Piła  – PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 3:1 (18:25, 25:12, 25:14, 25:14)

Stan rywalizacji do 3 zwycięstw: 1:0 dla Nafty.