Nauczycielka życia

16.04.2014   Autor: Redakcja
---

Po raz IX uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu złotowskiego rywalizowali o tytuł mistrza wiedzy historycznej. Co roku konkurs odbywa się w innej szkole. W tym roku gospodarzem był Zespół Szkół Ekonomicznych w Złotowie. W historycznych szrankach udział wzięło 27 uczniów.

„Historia jest nauczycielką życia” to hasło tegorocznego Powiatowego Konkursu Historycznego Szkół Ponadgimnazjalnych. W tym roku uczniowie musieli się zmierzyć z dwudziestoleciem międzywojennym. Pytania ułożyli pracownicy naukowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. To również oni zasiedli w komisji.

W tym roku na podium stanęli: I miejsce – Dawid Kowalczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Złotowie; II miejsce – Wojciech Rumke z I LO w Złotowie; III miejsce – Przemysław Czerwiński z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Złotowie. IV miejsce zajął Adam Cierniak z I LO w Złotowie.

W ramach Powiatowego Konkursu Historycznego Szkół Ponadgimnazjalnych organizowany jest także konkurs plastyczny z wiedzy na temat regionu, w tym roku temat brzmiał „Zapomniane cmentarze. Ocalić od zapomnienia”, I miejsce zdobyła Aneta Karasińska, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Złotowie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group