Dwa medale w Żerkowie

22.03.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła na selektywnych trasach biegowych w Żerkowie wzięli udział w Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS. Dwóch reprezentantów pilskiego klubu zakończyło zawody z medalem na piersi.

Biegacze „Gwdy” bronili pierwszego miejsca w punktacji drużynowej, które w ubiegłym roku zajęli podczas tych zawodów w Stargardzie Szczecińskim. Ostatecznie z powodu przysłowiowego pecha pilanie drużynowo uplasowali się na 5. miejscu.

Indywidualnie biegacze PLKS „Gwda” Piła wywalczyli dwa medale. Klasą dla siebie był młodzieżowiec Patryk Piotrowicz, który w bardzo silnie obsadzonym biegu na 4000 m odniósł zdecydowane zwycięstwo. W pokonanym polu zostali m.in.  ubiegłoroczni złoci medaliści Mistrzostw Polski Juniorów w biegach na 3000 m, 5000 m, i 3000 m prz. Zaimponowało nie tylko zwycięstwo Patryka, ale przede wszystkim olbrzymia przewaga nad przeciwnikami na mecie.

Bardzo dobrze również zaprezentował się brązowy medalista w biegu na 4000 m  juniorów Adrian Wyrzykiewicz, nawiązując walkę z najlepszymi krajowymi juniorami.  O wielką niespodziankę postarała się niespełna 16-letnia uczennica Gimnazjum z Kaczor, Michalina Makowiecka, która w mocno obsadzonym biegu na 2000 m juniorek młodszych zajęła czwarte miejsce. W tym samym biegu na podium  stanęła  też koleżanka klubowa Michaliny, Monika Pietruszyńska za zajęcie szóstego miejsca. Dorobek punktowy czołówki wspierali też inni biegacze „Gwdy” za miejsca w drugiej dziesiątce: Marcin Palicki – 13 m – 4000 m młodzieżowców, Daniel Stocki – 16 m – 4000 mł., Kamil Łapa – 19 m – 2000 m młodzików, Karolina Koziarska – 20 m – 3000 m juniorek mł., Robert Kasprzyk – 20 m – 3000 m juniorów mł.

Już dzisiaj najmłodsi biegacze „Gwdy” wystartują w Przełajowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbędą się w Gryfinie. Za dwa tygodnie natomiast juniorzy i juniorzy młodsi startować będą w Międzyzdrojach w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.