Z siekierą na lodzie

08.02.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Na lodowisku pilskiego Aqua Parku rozegrany został kolejny pojedynek w ramach Pilskiej Ligi Amatorów Hokeja na lodzie. W piątkowym meczu zmierzyły się zespoły Kameleon Piła oraz Siekiera Szamocin.

Kolejny hokejowy weekend otworzyli zawodnicy zespołów z Piły i Szamocina. Faworytem pojedynku zdecydowanie byli gracze Siekiery, jednak jak się okazuje pilskie Kameleony zawiesiły swoim przeciwnikom poprzeczkę bardzo wysoko.

Pierwsza tercja zakończyła się dwubramkowym zwycięstwem przyjezdnych 3:1. W drugich dwudziestu minutach goście byli jeszcze bardziej skuteczni. Siekiera czterokrotnie pokonywała Olgierda Ochockiego – bramkarza ekipy z Piły – przy dwóch celnych strzałach Kameleona. Druga tercja zakończyła się wynikiem 4:2.

Ostatnia odsłona meczu była najbardziej wyrównana. Gospodarze wykorzystali chwilowe rozluźnienie w szeregach Siekiery, pokonując ich 2:1. Nie zmieniło to jednak końcowego wyniku, bo zwycięstwo 8:5 zainkasowali zawodnicy z Szamocina.

KAMELEON PIŁA – SIEKIERA SZAMOCIN 5:8 (1:3, 2:4, 2:1)

Bramki dla Kameleona: Mariusz Dąbrowa – 1, Bartłomiej Dąbrowa – 2, Sebastian Wnuk – 2. Bramki dla Siekiery Szamocin: Mirosław Marczyński – 2, Adam Marczyński – 4, Marcin Szulc – 2.

Kolejne mecze PLAH rozegrane zostaną już dzisiaj w pilskim Aqua Parku. O godz. 19.00 – Stalwit Bydgoszcz podejmować będzie Siekierę Szamocin. W drugim meczu, który rozpocznie się o 20.30 ponownie zagra ekipa z Bydgoszczy, z tą tylko różnicą, że po przeciwnej stronie staną zawodnicy Lodołamacza Wałcz.