Kolejna porażka koszykarzy

08.02.2014   Autor: Magdalena Lach
---

W wyjazdowym meczu 18. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn gr. A zawodnicy KS Basket Piła zmierzyli się z zespołem AZS UMK Consus PBDI Toruń. Pilska drużyna po raz kolejny przegrała mecz. Tym razem 73:77.

W poprzedniej kolejce na własnym parkiecie koszykarze Grzegorza Chodkiewicza walczyli o ligowe punkty z zespołem Drogbruk Kalisz. Zwycięstwo po zaciętej walce powędrowało na konto gości. Dzisiaj pilanie pod wodzą swojego trenera zanotowali kolejną porażkę.

Pierwszą kwartę spotkania wygrali zdecydowanie gospodarze 20:13. W drugiej Basket zabrał się za odrabianie strat i zwyciężył ją 22:17. W drugiej części meczu wydawało się, że zwycięstwo jest po stronie pilan. Zawodnicy Chodkiewicza wygrali trzecią partię 21:16, a na tablicy pojawił się wynik 58:53 dla Basketu.

W ostatnich dziesięciu minutach gry pilanie po raz kolejny zanotowali przestój w grze. Feralna czwarta kwarta, która od kilku kolejek prześladuje pilan i tym razem nie przyniosła szczęścia. Akademicy po zaciętej końcówce zwyciężyli ją 24:17 i cały mecz 77:73.

AZS UMK CONSUS PBDI TORUŃ – KS BASKET PIŁA 77:73 (20:13, 17:22, 16:21, 24:17)

Najlepiej punktujący zawodnicy w KS BASKET PIŁA: Robert Gibaszek – 21, Dawid Morawiec – 16, Tomasz Maryniewski i Tomasz Pochylski – 10.

Przeczytaj więcej o: sport, koszykowka, basket piła, II liga, AZS Toruń,