Asta Video Fest

Z sądu do odbiorcy już bez Poczty Polskiej

06.01.2014   Autor: Redakcja
---

Poczta Polska straciła monopol na dostarczanie dokumentów sądowych. Jeśli więc oczekujecie przesyłki z sądu, wkrótce do waszych drzwi zapuka przedstawiciel Polskiej Grupy Pocztowej.

Zmiany nie są być może rewolucyjne, gdyż sposób dostarczania przesyłek nie zmienia się, ale na pewno warto zwrócić na nie uwagę. Poczta Polska, która od lat dostarczała przesyłki sądowe straciła bowiem monopol, a jej obowiązki przejmuje Polska Grupa Pocztowa, która zaproponowała najlepsze warunki finansowe w ramach dwuletniej umowy.

Jeśli więc oczekujecie na wezwanie dla stron lub świadków, odpisy wyroków, apelacje i inne dokumenty wystawiane przez prokuraturę czy sąd powszechny, musicie pamiętać, że od początku tego roku przesyłki te dostarczają pracownicy PGP.

Zmiana ta wpłynie oczywiście na sposób odbioru awizo, gdyż punkty Poczty Polskiej będą już niedostępne. W zamian przesyłkę nieodebraną przy pierwszej próbie jej dostarczenia, będziemy mogli pobrać w punktach udostępnionych przez Ruch czy InPost, bowiem właśnie z tymi firmami PGP podjęła współpracę.

Przeczytaj więcej o: zmiana, poczta, list, poczta polska,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group