Okradli redakcję

28.10.2013   Autor: Redakcja
---

W miniony czwartek pilscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do redakcji prasowej mieszczącej się przy ulicy Roosevelta.

- Do włamania doszło w nocy z 10 na 11 października bieżącego roku. Nieznani sprawcy po uprzednim wyłamaniu drzwi weszli do środka, skąd dokonali kradzieży sprzętu elektronicznego oraz pieniędzy. Po zdarzeniu oddalili się w nieustalonym kierunku - informuje nadkom. Tomasz Wojciechowski, rzeczni prasowy KPP w Pile.

Zaraz po zgłoszeniu przestępstwa, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania włamywaczy. - Zgromadzony w prowadzonym postępowaniu materiał dowodowy pozwolił w ubiegłym tygodniu na wytypowanie dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie. Obydwaj zostali zatrzymani w miniony czwartek na terenie Piły - dodaje nadkom. T. Wojciechowski.

Zatrzymani to 21 oraz 20-letni mieszkaniec Piły. W przeszłości byli już notowani przez policję. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionych rzeczy w mieszkaniu jednego z mężczyzn. Kolejne przedmioty zabezpieczono w jednym z lombardów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group