Asta Video Fest

Spadło bezrobocie

24.10.2013   Autor: Redakcja
---

Powiatowy Urząd Pracy w Pile odnotował we wrześniu spadek bezrobocia o 4,3% w stosunku do września roku ubiegłego. To największy spadek bezrobocia  w tym okresie od kilku lat. Takie dane przedstawiono podczas ostatniej konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym.

- Blisko 300 osób wyrejestrowało się z Powiatowego Urzędu Pracy w Pile od sierpnia do września tego roku. Takiego spadku bezrobocia w tych miesiącach nie odnotowaliśmy od 2008 roku - mówi Mirosław Mantaj, starosta pilski.

W Pile wynik ten jest na podobnym poziomie. Zarówno powiat, jak i miasto są lepsze od całego województwa, gdzie bezrobocie spadło o zaledwie 0,5%. Wynik jest o tyle zaskakujący, że charakterystyczna dla pilskiego rynku pracy sezonowość była powodem tego, że w miesiącach jesiennych liczba osób rejestrujących się w urzędzie pracy wzrastała.

Zdaniem obecnych na konferencji prasowej: starosty pilskiego Mirosława Mantaja, dyrektor PUP w Pile Ewy Dorny, zastępcy prezydenta Piły Beaty Dudzińskiej i prezes zarządu Inwest-Parku, to zasługa efektywnego działania urzędu pracy, platformy "Praca" dostępnej na stronie Inwest-Parku oraz udanej współpracy obu podmiotów.

Przeczytaj więcej o: pila, współpraca, urząd pray, bezrobocie, spadek,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group