Spotkanie z Sławomirem Cenckiewiczem

21.10.2013   Autor: Redakcja
---

Złotów, po Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu był jednym z pierwszych miast w Polsce, gdzie ze swoją nową książką, „Wałęsa - człowiek z teczki” pojawił się Sławomir Cenckiewicz.

„Wałęsa - człowiek z teczki” to nie jest jeszcze jedna książka o współpracy Wałęsy z SB, to pierwsza publikacja o konsekwencjach współpracy byłego prezydenta ze Służbami Bezpieczeństwa. Jak podkreśla Sławomir Cenckiewicz - Wałęsa do końca nie chce stanąć w prawdzie, nie chce opowiedzieć o tamtych czasach, kombinuje, zaprzecza sobie, to jest cały system kłamania, bardzo często sprzeczne ze sobą stanowiska, sprzeczne ze sobą wypowiedzi. Ale robi to również dlatego, że Wałęsa, w moim przekonaniu chce ukryć coś, co być może jest kluczem do tego życiorysu, do jego biografii. I o tym jest moja książka.

Jak podkreśla wielu ekspertów tak demaskatorskiej książki o Lechu Wałęsie jeszcze nie było. Publikacja jest kontrapunktem do filmu Andrzeja Wajdy, który w kinach w całej Polsce bije rekordy popularności. Podczas spotkania w Złotowie można było nabyć książkę z autografem Sławomira Cenckiewicza.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group