Babie lato po irlandzku

17.09.2013   Autor: Redakcja
---

21 września w Desperado Bar w Pile odbędzie się koncert JIG & REEL MANIACS –. Początek imprezy o godzinie 20:00. Bilety w przedsprzedaży 10 zł, w dniu koncertu 15 zł.

Zespół JRM –, czyli Jigowo-Reelowi Maniacy, jedna z najstarszych formacji muzyki irlandzkiej w Polsce. Od 23 lat gra tradycyjną muzykę celtycką (irlandzką, szkocką, walijską, bretońską) łącząc ludowe brzmienia z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata. Muzyka Jig & Reel Maniacs to nurt World Music inspirowany celtycką spuścizną muzyczną, a czerpiący również z takich kierunków jak jazz, rock, reggae, funk, latin i chillout – najkrócej: Celtic fusion. JRM jest jednym z najbardziej energetycznych, niepowtarzalnych i wyjątkowych zespołów koncertowych w Polsce. Swoją spontanicznością i bezpośredniością od lat podbija serca wielu słuchaczy.

Spontaniczne improwizacje JRM i kontakt muzyków z publicznością to gwarancja doskonałej zabawy i satysfakcji artystycznych przeżyć dla publiczności przyzwyczajonej do energetycznego tańca, jak widzów spragnionych uważnego słuchania. Jigowo-Reelowi Maniacy wydali dotychczas dwie płyty, jedną koncertową kasetę In the Pub (1996) i drugą studyjną Cosa Gan broga (2009), lecz podstawą działania zespołu są żywiołowe koncerty grane w Polsce i za granicą.

Źródło: Joanna Naranowicz,
Zdjęcie główne: T. Farszczak

Przeczytaj więcej o: pila, koncert, desperado, muzyka irlandzka, zespół jrm,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group