Remont za miliony

13.09.2013   Autor: Redakcja
---

Blisko cztery miliony złotych kosztować będzie gruntowny remont w budynku dawnego Berpilu, gdzie siedzibę będzie mieć pilski inkubator przedsiębiorczości, kolejne trzy miliony gmina wyda na przekształcenie sali kinowej w miejską salę koncertowo - audio - wizualną.

Cały parter budynku zmieni się nie do poznania, w przyszłości posłuży młodym przedsiębiorcom rozpoczynającym własną działalność gospodarczą, ale także tym, którzy już działają, ale potrzebują wsparcia w zakresie księgowości, doradztwa prawnego, czy choćby skorzystania z sal konferencyjnych. Ale inkubator ma być również ściśle powiązany z nową salą miejską, która powstanie w miejscu dawnej sali kinowej.

- Z jednej strony ma to być miejsce spotkań, dyskusji, nawiązywania kontaktów, z drugiej natomiast, przy okazji wydarzeń w sali miejskiej, kuluary, gdzie będzie można nawiązać do tych wydarzeń, które czasem będą konferencjami naukowymi, czasem koncertami, a czasem obradami rady miejskiej – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Na realizację projektu związanego z inkubatorem przedsiębiorczości gmina otrzymała czterdzieści procent dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu operacyjnego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group